Materace do łóżka piętrowego

Materace do łóżka piętrowego


Wygodne łóżko to marzenie każdego użytkownika bez względu na jego wiek. Mebel ten służy nam przez sporą część doby, dlatego warto zadbać o to, aby odpoczynek na nim był komfortowy i nie powodował żadnych dolegliwości. Współczesne modele łóżek zwykle są produkowane w takich rozmiarach, że bez problemu można dobrać do nich także odpowiedniej wielkości materac.

Dzieci potrzebują dobrej jakości snu. Kiedy zapewnienie odpowiedniej higieny snu jest kluczowe, by osiągnąć zapewniający rozwój sen, właściwy wybór materacu to również ważna sprawa. Z nieodpowiednim materacem dziecko może się nie wysypiać, co z kolei może wpływać na jego zdrowie i rozwój. Znalezienie odpowiedniego materacu dla łóżka piętrowego potrafi być dość problematyczne. W tym artykule poznamy wady i zalety wybranych rodzajów, co pozwoli nam później dobrać odpowiedni do potrzeb twojego dziecka.


Na co zwracać uwagę przy zakupie materacu?


Powinniśmy zwracać uwagę na twardość i grubość. Dla dzieci i młodzieży najlepsza będzie twardość klasyfikowana jako H2. Dla dzieci poniżej 12 lat szukamy materacu o grubości koło 10 cm, a dla starszych dużo grubszych.


Wybrane materace:


1. Materac piankowo-kokosowy


Materace piankowo-kokosowe produkuje się poprzez połączenie pianki oraz warstwy włókna kokosowego. Cechuje je wysoka twardość, odporność na rozwój drobnoustrojów oraz dobra cyrkulacja powietrza. Są dobrym wyborem, o ile nasze dziecko nie woli spać na miękkich materacach.


2. Materac bonelowy


Materac bonelowy to doskonały wybór, jeżeli chcemy przyoszczędzić na kupnie. Nie dość, że tani, to wykazuje się dużą trwałością, dzięki której przysłuży się jeszcze przez wiele, wiele lat. Minusem może być uczucie „bycia na fali”, jeśli ktoś go nie lubi


3.Materac lateksowy


Materac lateksowy to nowoczesny rodzaj materaca, który zapewnia  komfort oraz pozytywnie wpływa na nasz kręgosłup. Jest również odporny na roztocza czy pleśń. Jest za to materacem bardzo ciężkim.

Copywriter

autor

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj też x