Oświetlenie zewnętrzne hali – co należy wiedzieć?

Oświetlenie zewnętrzne hali – co należy wiedzieć?

Oświetlenie zewnętrzne obejmuje różnorodne oprawy oświetleniowe, które mogą m.in. poprawiać bezpieczeństwo hali. Dodatkowo odpowiednio dobrane źródła światła mogą w wyjątkowy sposób podkreślić krajobraz i architekturę obiektów oraz terenów znajdujących się w pobliżu budynku. Dzięki opcjom od okablowanych reflektorów po podłączane światła od zmierzchu do świtu i słoneczne światła ruchu, możesz znaleźć idealne zewnętrzne światła powodziowe dla swojego krajobrazu i na zewnątrz hali. Oświetlenie zewnętrzne zasilane energią słoneczną pobiera energię potrzebną ze światła słonecznego, aby światła działały. Chociaż ta opcja może kosztować więcej za początkowy zakup i konfigurację, możesz ostatecznie zaoszczędzić na rachunku za energię. Pamiętaj, aby zainstalować panele słoneczne w obszarach, które otrzymują wystarczającą ilość światła słonecznego i unikaj ciemnych i zacienionych obszarów domu. Lampki wtykowe muszą być umieszczone w miejscu z dostępem do gniazdka elektrycznego lub przedłużacza.

Dzięki tej opcji będziesz mieć odsłonięty przewód, który może być potrzebny do zabezpieczenia lub ukrycia. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj żarówek, których chcesz użyć do oświetlenia zewnętrznego. Żarówki z diodami elektroluminescencyjnymi (LED) są popularną opcją i chociaż kosztują więcej niż inne żarówki, działają znacznie dłużej. Inne popularne opcje to kompaktowe żarówki fluorescencyjne (CFL) lub halogenowe. Oba mogą się nagrzewać, ale świetlówki kompaktowe zawierają rtęć, która może być niebezpieczna, jeśli żarówki pękną. Ponadto można zainstalować żarówki o wysokiej intensywności rozładowania (HID), które są używane głównie w większych przestrzeniach. Możesz używać żarówek na zewnątrz, o ile nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg itp.).

Lumeny są miarą mocy świetlnej – lub jasności światła. Im więcej jest lumenów, tym jaśniejsza pojawi się żarówka. Lumeny różnią się od mocy tym, że waty mierzą ilość energii zużywanej przez żarówkę – lub energię w świetle. Liczba lumenów potrzebnych do oświetlenia zewnętrznego zależy od obszaru, który chcesz oświetlić. Kiedy kupujesz żarówki zewnętrzne i szukasz jasności, porównaj lumeny zamiast watów.

Standardowe 100-watowe żarówki wytwarzają około 1 600 lumenów. W przypadku świateł bezpieczeństwa możesz wybrać jaśniejszą żarówkę powodziową. Rozważ użycie timera do reflektorów, a także czujnika ruchu. Zalecane lumeny dla reflektorów bezpieczeństwa wahają się od 700 do 1 300. Temperatura barwowa oświetlenia jest mierzona na skali temperatury Kelvina (K) i odnosi się do tego, jak wygląda chłodne lub ciepłe oświetlenie. Skala Kelvina zmienia się z cieplejszej na chłodniejszą. Niższe liczby Kelvina są ciepłe z żółtym światłem, a wyższe liczby Kelvina są chłodne z niebieskim lub białym światłem.

Światła bezpieczeństwa i reflektory

Światła bezpieczeństwa i reflektory to szerokokątne, intensywne światła zewnętrzne zaprojektowane do zalewania dużych obszarów światłem. W rezultacie oprawy te są często stosowane jako środek zapobiegawczy w celu zmniejszenia działalności przestępczej i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy są wyposażone w czujnik ruchu, który powoduje włączenie światła, gdy postrzegany jest ruch. Rodzaje oświetlenia zabezpieczającego:

– Światła od zmierzchu do świtu są dobrym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa w hali, ponieważ włączają się i wyłączają wraz z zachodem i wschodem słońca, utrzymując zewnętrzną część domu oświetloną przez całą noc

– Światło czujnika ruchu aktywuje się, gdy czujniki wykryją ruch i mogą zapewnić duży zakres oświetlenia. Światła wyłączają się, jeśli żaden dodatkowy ruch nie uruchamia czujnika, dzięki czemu światło czujnika ruchu jest dobrą opcją oszczędzania energii

– Światła bezpieczeństwa i reflektory są najbardziej skuteczne, gdy żarówki o prawidłowej mocy są sparowane z osłonami, które kierują światło do określonego obszaru i redukują oślepiające odblaski i głębokie cienie, w których mogą ukrywać się niebezpieczeństwa. Wybierz moc wystarczająco wysoką, aby oświetlić pożądany obszar, ale wystarczająco niską, aby światło nie wkradło się na ulicę lub do podwórka lub okna sąsiada.

Zewnętrzne kinkiety montowane są na praktycznie każdej pionowej powierzchni i rzucają blask otoczenia. Doskonałe do oświetlania zagłębień, ścieżek, chodników i schodów, kinkiety pomagają wyeliminować cienie w zagłębionych obszarach architektury, zmniejszając w ten sposób ryzyko potknięcia się i wypadków. Ponieważ są to światła akcentujące, używaj żarówek o niskiej mocy.

O tym warto pamiętać!

Oświetlenie krajobrazu podkreśla fasadę hali i elementy krajobrazu. Dzięki różnym typom opraw łatwo jest znaleźć rozwiązanie, które tworzy wszystkie odpowiednie podświetlenia. Światła ścieżek i palików oświetlają chodniki, aby zapobiec wypadkom wzdłuż ścieżek. Światła pokładowe przyczepiają się do konstrukcji, aby rzucić światło otoczenia na pokład, aby ułatwić nawigację. Używaj na schodach, aby zapobiec wypadkom. Oświetlenie akcentujące pomaga podkreślić architekturę domu i zewnętrzne przestrzenie mieszkalne, wprowadzając uplighty, downlighty, dobrze oświetlone i reflektory. Inteligentne oświetlenie – lub oświetlenie, które kieruje swoją poświatę tylko tam, gdzie jest potrzebne – jest niezbędne, ponieważ minimalizuje ilość światła rozlewającego się na niepotrzebne przestrzenie. Innym sposobem na zminimalizowanie zanieczyszczenia światłem jest zainstalowanie opraw od zmierzchu do świtu. Za pomocą czujnika światła oprawa określa porę dnia i działa tylko wieczorem. Jest to szczególnie przydatna funkcja, gdy jest używana w połączeniu z oświetleniem ruchu, dzięki czemu można uniknąć płacenia za niepotrzebnie zużywaną energię elektryczną w ciągu dnia. Jeśli nie masz opraw ruchu lub opraw od zmierzchu do świtu, rozważ użycie timera do oświetlenia zewnętrznego.

Oświetlenie zewnętrzne jest, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone do użytku na zewnątrz lub na zewnątrz budynku lub w przestrzeni zewnętrznej. Ponieważ są one narażone na działanie czynników atmosferycznych w dzień iw nocy, oświetlenie zewnętrzne musi być i odporne na warunki atmosferyczne. Oświetlenie zewnętrzne, zwłaszcza zewnętrzne światła czujnika ruchu, może również zwiększyć bezpieczeństwo. Zewnętrzne oprawy oświetleniowe obejmują zewnętrzne lampy ścienne, zewnętrzne lampy pocztowe i zewnętrzne lampy wiszące lub światła sufitowe. Dostępne są również wolnostojące lampy zewnętrzne i zewnętrzne lampy strunowe. Zewnętrzne kinkiety mogą być umieszczone obok hali na tylnej ścianie, w zależności od tego, jak wchodzisz i poruszasz się po budynku. Będziesz potrzebował odpowiedniego oświetlenia w pobliżu każdej ścieżki, której będziesz potrzebować, aby bezpiecznie poruszać się w ciemności. Takie zewnętrzne oświetlenie hali powinno być zamontowane blisko wysokości ramion. Zapewni to światło w dół, które pomoże Ci z kluczami itp., Utrzymując jednocześnie bezpośrednie odblaski z dala od oczu. Dzięki opcjom od okablowanych reflektorów po podłączane światła od zmierzchu do świtu i słoneczne światła ruchu, możesz znaleźć idealne zewnętrzne światła powodziowe dla swojego krajobrazu i na zewnątrz hali.

Copywriter

autor

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj też x