Wypełniacze do paczek – rodzaje i przeznaczenie

Wypełniacze do paczek – rodzaje i przeznaczenie

Często podczas pakowania produktów do wysyłki staramy się je odpowiednio zabezpieczyć, aby dotarły do odbiorcy w jednym kawałku. Do tego celu stosuje się specjalne wypełniacze do paczek. Chronią one wysyłane elementy przed uszkodzeniami mechanicznymi i przesuwaniem się. Jakie rodzaje wypełniaczy są dostępne i dlaczego warto z nich korzystać?

Wypełniacze do paczek – czym są?

Wypełniacze do paczek są specjalnymi materiałami, które wypełniają puste przestrzenie wewnątrz opakowań. Zapewniają tym samym bezpieczeństwo wysyłanym produktom podczas ich transportu. Wypełniacze mogą być wykonane z różnych materiałów, np. papieru, pianki, folii bąbelkowej bądź innych materiałów, których głównym zadaniem jest amortyzowanie uderzeń. Wypełniacze do paczek stosuje się więc głównie w celu zabezpieczenia produktu przed uszkodzeniami, wstrząsami lub czynnikami zewnętrznymi. Dużą zaletą wypełniaczy do paczek jest fakt, że choć są w stanie zapewnić wysyłanym produktom świetną ochronę, to nie wpływają znacząco na ciężar wysyłanych paczek. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że ich używanie zmusi nas do większych opłat za wysyłkę. Większość wypełniaczy cechuje się niezwykłą lekkością, dlatego nie należy wstrzymywać się przed ich użyciem.

Rodzaje wypełniaczy do paczek

Istnieje wiele różnych rodzajów wypełniaczy do paczek, które różnią się między sobą nie tylko użytymi do ich produkcji materiałami, ale też kształtami. Poniżej przedstawiono kilka przykładów stosowanych wypełniaczy:

  1. Wypełniacze papierowe – wykonane są z papieru różnego rodzaju, np. tektury falistej, papieru kraftowego lub papierowej gąbki. Są ekonomiczne i łatwe w użyciu, jednak mogą być mniej trwałe w porównaniu z innymi wypełniaczami.
  2. Piankowe wypełniacze do paczek – wykonane są z różnych rodzajów pianki, np. polietylenowej lub poliuretanowej. Są bardziej trwałe niż wypełniacze papierowe, lepiej amortyzują wszelkie uderzenia, mogą być jednak znacznie droższe.
  3. Folia bąbelkowa – wypełniacz wykonany z plastiku, wypełniony w środku powietrzem. Doskonale amortyzuje uderzenia, jest łatwy w użyciu, może być stosowany jako samodzielny wypełniacz lub razem z innymi wypełniaczami, np. pianką.
  4. Wypełniacze do paczek z innych materiałów amortyzujących – są to wszelkiego rodzaju gąbki, kulki z polistyrenu i inne produkty, które doskonale amortyzują uderzenia i charakteryzują się wysoką trwałością.
  5. Wypełniacze z makulatury – są wykonane z papieru recyklingowanego lub tektury. Są to jedne z tańszych materiałów przeznaczonych do wypełnień. Są lekkie, łatwe w użyciu i ekologiczne.

Copywriter

autor

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj też x